[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]
Království perníku


Návrat na hlavní stranu

Psy posílá do Pavlovic už také Krnov.

Přeplněná kapacita krnovského útulku pro psy byla důvodem, proč město Krnov uzavřelo smlouvu o umístění toulavých a nalezených psů s provozovatelem psího útulku ve Slezských Pavlovicích Tomášem Schulzem.
" Už dříve jsme psy, které nebyl schopen přijmout kvůli naplněné kapacitě krnovský útulek, umisťovali mimo Krnov, a to v opavském útulku. Útulek ve Slezských Pavlovicích je levnější než v Opavě, a jeho pracovníci rovněž zajistí odchyt a převoz zvířat. Prostory útulku jsou navíc nově opravené a provozovatel se také aktivně stará o aktuální nabídku psů v tisku i na vlastních webových stránkách, " zdůvodnila rozhodnutí Rady města Krnova místostarostka Alena Krušinová.
Zatímco v Opavě stoji umístění psa v útulku kolem 250 korun na den, Slezské Pavlovice nabídly cenu 60 korun, a navíc odvoz psů z Krnova zadarmo. Pavlovický útulek, který vznikl přestavbou bývalého kravínu, plné vyhovuje po stránce veterinární, hygienické i stavební. Smlouva s tímto útulkem byla uzavřena v říjnu a ke dnešnímu dni se postaral už o víc než čtyři desítky krnovských psů. Většina jich pocházela z přeplněného krnovského útulku v Kostelci. Provoz krnovského útulku komplikuje to, že se nachází v obytné zástavbě. Tento útulek, který se nachází v Kostelci u rodinného domu veterinářky Ludmily Lazarové, bude fungovat i nadále, ale pouze pro omezený počet malých psů.
Asi desítka krnovských psů už prostřednictvím útulku ve Slezských Pavlovicích našla nového pána. Do Pavlovic jezdí zájemci až z Prahy, protože útulek má pravidelně aktualizované webové stránky a má co nabídnout. Stará se o psy v rozlehlé spádové oblasti od Šumperka přes Břidličnou, Rýmařov, Jeseník a Zlaté Hory až po obce na Opavsku. Díky tomu zájemcům o adopci může nabídnout výběr řádově z osmdesáti psů. Úřad práce pavlovický útulek zase potěšil tím, že na odlehlém Osoblažsku vytvořil nová pracovní místa.
Uzavření smlouvy s dalším útulkem přivítal také velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec. " Toto řešení je pro nás výhodnější, protože už nemusíme sami převážet psy do dvacet kilometrů vzdálené Opavy. Přestože máme více místa v útulku, nadále budeme odmítat psy, které nám lidé dovedou, protože je už nechtějí, nebo ty, kteří volně pobíhají po městě, ale nikoho neohrožují. Odchyt psů prováděných strážníky bude stejně jako dosud zaměřen jen na ty nebezpečné."
Informace o útulku ve Slezských Pavlovicích najdete na www.utulekosoblazsko.cz. a jeho provozovatele zastihnete na čísle 603 357 111. Krnovský útulek v Kostelci lze kontaktovat na telefonu 554 615 222nebo e-mailem na adrese ludmilalazarova@centrum.cz.
Péči a umístěni opuštěných psů v útulcích hradí město. V roce 2008 vydalo na tyto účely 253 tisíce korun. Za tuto částku našlo v útulku dočasný domov třiadevadesát opuštěných psů. Z tohoto počtu si lidé osvojili 59 psů. V průměru se krnovský pes v útulku zdrží 21 dní, než si jej najde nový či původní pán. Tyto průměrné výsledky kazí hlavně psi, kteří jsou nemocní, bojácní nebo agresivní, a proto stráví v útulku třeba i několik měsíců, než zapomenou na předchozí špatné zacházení,vyléčí se, dostanou se znovu do kondice a opět jsou připraveni pro soužití s člověkem. Výjimečně se stává, že si pes na nového pána a nové prostředí nezvykne a vrátí se do útulku.
Takto se vrací zpět méně než pět procent psů. V městském rozpočtu roku 2009 je na služby spojené s provozem útulku vyčleněna částka 360 tisíc korun.
Krnovské noviny REGION
ze dne 8.prosince 2009
Zveřejněno 08.12.2009 v 10:11 hodin


Copyright 1998-2022 © adresar.cz